Який генератор потрібний для будинку?
Нерідко можна знайти будинок, який втратив електрику через відключення електроенергії. У деяких випадках збій може бути незначним і триватиме лише кілька годин чи днів. В інших випадках перебої можуть тривати тижні чи навіть місяці. Середній український будинок споживає близько 10 000 Вт електроенергії. Розмір вашого генератора залежатиме від того, які побутові прилади ви використовуєте і скільки працює одночасно. Якщо ви поспішаєте і просто хочете дізнатися відповідь, ось наша таблиця:
Кількість чоловік | Потужність (Ват) |
2-3 | 3000 |
4-6 | 4500 |
6+ | 6000 |
Ця таблиця ґрунтується на мінімальному використанні електроенергії (уникайте використання інструменту з максимальною потужністю).
Яка потужність генератора вам потрібна для вашого будинку?
Це залежить від того, скільки електрики вам потрібно. По суті, чим більше електроенергії вам потрібно, тим більшою потужністю має бути ваш генератор. Кількість електроенергії, яка вам потрібна, залежить від кожної людини та її потреб. Наприклад, якщо у когось є невеликий будинок з декількома електричними пристроями, йому, ймовірно, знадобиться лише 100 кВтг на місяць, щоб усе працювало.Якщо та сама людина живе у великому будинку або використовує більше електроніки, це число значно зросте. Важко дати точну відповідь, оскільки він варіюється від людини до людини. Кількість електроенергії, яка вам потрібна, визначається кількома різними факторами, такими як розмір та кількість електричних пристроїв у вашому будинку. Щоб дізнатися, скільки енергії вам дійсно потрібно, почніть з цих порад:
- Визначте, яке обладнання ви використовуєте
- Оцініть, скільки годин ви будете використовувати кожен пристрій на день
- Відстежуйте енергоспоживання протягом місяця чи двох
- З'ясуйте середнє споживання енергії.
Зібравши все це разом, ви зможете дізнатися скільки електроенергії вам потрібно для домашнього господарства та електроніки у вашому будинку. Для того, щоб ознайомитись з асортиментом генераторів, достатньо перейти в категорію генератори.
Визначення потужності
Потреби
Першим кроком до визначення того, який розмір генератора вам потрібен, є визначення того, скільки ват ваші прилади споживають в даний день.
Скористайтеся наведеною нижче таблицею або проконсультуйтеся з виробником пристрою, щоб дізнатися про його потреби в потужності.
Якщо про них немає інформації, і вони не підключені до зовнішнього джерела живлення, наприклад до розетки або мережевого фільтра, то просто припустіть, що вони споживають стандартну потужність у вашому районі.
Потужність приладу:
#Холодильник: 1000 Вт або менше на день в залежності від кількості та розміру дверей (в середньому від 1550 до 1800 Вт).
#Посудомийна машина: 600 - 800 Вт; варіюється в залежності від того, який цикл ви оберете.
#Сушка для одягу: від 1800 до 2000 Вт залежно від того, газова вона чи електрична, та типу одягу, який ви сушите; стандартне навантаження становить близько 11 кіловат на годину, що становить від 1200 до 1500 ват-годин (одна висушена сорочка може споживати близько 200 ват-годин).
# Кондиціонер: від 3000 до 5000 Вт залежно від того, яке налаштування охолодження ви використовуєте.
#Тостер або мікрохвильова піч: від 1000 до 1500 ват-годин на день.
# Фен або електробритва (в режимі низької потужності, тільки холодне повітря): 200 Вт при звичайному використанні протягом 30 хвилин.
#Електрична сушарка: від 8000 до 10000 ват-годин на день.
Приблизне споживання електроенергії:
Середній генератор може виготовляти від 2000 до 3000 Вт потужності. Це буде достатньо для невеликого кондиціонера, електричної плити або духовки, світильників та кількох інших приладів одночасно. Більшість генераторів поставляються із чотирма розетками, потужність яких зазвичай становить 2000 Вт. Можливо, ви захочете придбати генератор з великою кількістю розеток, але кількість необхідних вам ампер залежатиме від того, які побутові прилади ви плануєте використати. Детальніше про такі пристрої можна почитати в нашій статті "Генератор бензиновый на 3кВт"
Скільки Ампер споживають звичайні прилади?
Щоб розрахувати скільки ампер вам потрібно для живлення ваших приладів, розділіть потужність на 120, а потім помножте це число на напругу (220 вольт в Україні).
- Якщо при розрахунку навантаження вказано, що потрібна потужність 2400 Вт при напрузі 240 В, це означає, що для роботи пристрою потрібна потужність 36,00 ампер.
- Якщо вам потрібно 220 вольт, то це буде 30 ампер, а 110 вольт – це 22 ампери. - 240 вольт для очищувача повітря означає, що від вашого генератора повинно надходити 18 ампер, але цей розрахунок не враховує будь-які додаткові прилади в будівлі.
- Якщо у вас великий очисник повітря, йому може знадобитися 30 амперів.
Емпіричне правило полягає в тому, що загальна кількість ват, що споживається всіма приладами у вашій будівлі, не повинна перевищувати половини номінальної потужності (потужності) вашого генератора.
Наприклад: якщо ви хочете купити генератор на 5000 Вт, а загальна споживана потужність всіх електроприладів у вашій будівлі становить 2000 Вт, то вам підійде генератор на 5000 Вт.
Однак, якщо загальна споживана потужність становить 3000 Вт або більше, вам, ймовірно, слід придбати генератор на 8000 Вт, тому що він має більшу потужність, ніж вам потрібно, оскільки це може допомогти зменшити відключення та відключення електроенергії за несподіваного збільшення споживання електроенергії.
Якщо у вас є прилади, які не часто використовуються, такі як насос для басейну, деякі гості, які відвідують ваш будинок або якщо ви одночасно використовуєте інші прилади (наприклад, кондиціонер), важливо взяти це до уваги. при розрахунку який розмір генератора підійде для вашої установки.
Якщо у вашому будинку є басейн, і ви використовуєте його у вихідні протягом усього літа, то це збільшить розмір потужності необхідного генератора через додаткове навантаження.
З'ясовуючи, скільки енергії потрібно вашій оселі для побутової техніки, майте на увазі, що кондиціонеру потрібно багато електроенергії.
Якщо у вашому будинку є кондиціонер, вам необхідно розрахувати, який розмір генератора слід купити для споживаної ним потужності і скільки годин на день ви хочете, щоб він працював (у генераторів є межа максимального навантаження).
Вашим приладам може знадобитися більше або менше енергії в залежності від того, для чого вони використовуються, тому знання того, який розмір генератора вам потрібен для вашого будинку, варіюватиметься від людини до людини.
Що може дати генератор?
Генератори можуть живити світло, холодильники та деякі електричні плити. Деякі генератори мають вбудований інвертор, який дозволяє їм керувати телевізорами, мікрохвильовими печами та іншими приладами. Генератор не зможе живити кондиціонер без належного обладнання. Ви також можете запустити свою посудомийну машину, пральну машину та сушарку для білизни за допомогою генератора. Деякі генератори можуть живити водовідливний насос і свердловинні насоси.
Які потужності генераторів?
Потужність генератора визначається кількістю та типом мереж, які він буде живити. Наприклад, життєво важливому будинку потрібний трифазний генератор, щоб забезпечити достатню кількість електроенергії для освітлення, обігрівачів та кухонних приладів. В загальному:
Генератор потужністю 15 кВт підійде для будинку розміром із хлібницю з мінімальним використанням.
Моделі потужністю 18 кВт або 20 кВт має бути достатньо для задоволення повсякденних потреб у більшості домогосподарств із чотирма спальнями.
Для великих об'єктів (п'ять спалень плюс) потрібні генератори потужністю 25 кВт; в той час як моделі потужністю 30 кВт більш ніж здатні постачати енергію навіть великі будинки з шістьма або більше спальнями.
Розмір генератора також визначається типом та якістю ланцюгів, а також тим, які прилади ви плануєте використовувати. Наприклад: Для електричного ланцюга з трьома розетками по 20 ампер буде потрібно генератор на 15 кВт; тоді як для одного з чотирма виходами на 30 ампер потрібен блок на 18 або 20 кВт.
Або, якщо у вашому будинку є електричні обігрівачі з нагрівальними елементами на 240 В, які більш ефективні, ніж 120-вольтові, на які багато людей покладаються в обігрівачах та камінах, тоді йому знадобиться потужність не менше 25 кВт, щоб ефективно працювати протягом усього дня без дозаправки.
Типи генераторів за призначенням
Існує три типи генераторів: резервні, основні та переносні.
- Резервні: Режим очікування також відомий як домашній резерв або генератор для всього будинку, тому що він забезпечує живлення всього будинку при відключенні електроенергії.
- Основні: Генератор основного типу забезпечує резервне живлення тільки для однієї області, наприклад, офісної будівлі або заводу.
- Портативні: Портативні генератори забезпечують короткочасну електрику під час надзвичайних ситуацій у місцях, де взагалі немає доступу до електрики. Від стихійних лих, таких як урагани та повені, до будівельних майданчиків, які згодом втратили зв'язок із мережею через недбале управління.
Кожен із трьох типів генераторів має різну номінальну потужність, тобто кількість електроенергії, яку вони виробляють у певний момент.
Наприклад, домашній резервний генератор середнього розміру має потужність від 5000 до 15000 Вт і зазвичай може працювати до 24 годин на одному баці з паливом, перш ніж йому потрібна дозаправка, залежно від того, який тип ви купуєте (дизель чи бензин). .
Резервні генератори дорожчі, ніж інші типи, тому що вони вважаються надпотужним обладнанням, призначеним для використання в екстремальних ситуаціях, коли немає доступу до електромережі і будуть пред'являтися значні вимоги. Основні генератори можуть мати меншу потужність, але забезпечують достатньо енергії лише для критично важливих електричних пристроїв, таких як освітлення, наприклад, щоб будівельники мали безпечне місце для роботи під час надзвичайних ситуацій, коли відключається електрика.
Типи генераторів по потужності
- Невеликий зазвичай до 1000 Вт безперервного використання або 2000 Вт пікової потужності.
- Середній може забезпечувати від 2000 до 3000 Вт безперервно, а також при пікових навантаженнях 4000 Вт. Зазвичай пропонують більше розеток, ніж невеликі генератори для такого обладнання, як мікрохвильові печі, телевізори тощо.
- Великий – здатний безперервно забезпечувати більше 5000 Вт (або 7000, якщо ви використовуєте його лише у режимі очікування). Вони також зазвичай постачаються з вбудованим інвертором, тому вони не тільки забезпечують резервну електрику, але й живлять пристрої, які потребують змінного струму по всьому будинку.
Який тип генератора краще використовувати в будинку з сонячними панелями або вітряними турбінами?
Аварійний резервний генератор, швидше за все, знадобиться споживачам, які проживають у сільській місцевості і залежать від єдиного джерела електроенергії з мережі, а також тим, чиї будинки не підключені до ліній природного газу, ні до альтернативних джерел, таких як відновлювані джерела енергії, такі як сонячні панелі чи вітряні генератори.
Основні генератори також можуть використовуватись, якщо ви збираєтеся експлуатувати їх протягом тривалих періодів без електрики - чи то через відключення, викликане сильним вітром, повені або іншою екстремальною подією, яка обриває дроти передачі і відключає електричні пристрої, підключені безпосередньо до вашого електросистеми будинку.
Існує два різних типи генераторів, які можуть знадобитися людям для задоволення домашніх потреб в електропостачанні: або резервний генератор або інверторний генератор (також відомий як мережевий інтерактивний).
Інвертори можна використовувати за будь-яких умов, і вони працюють з електрикою, що надходить від вашої комунальної компанії, для роботи від екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні батареї або вітряні турбіни.
Резервні генератори мають як розетки змінного струму, так і вилки постійного струму для заряджання акумуляторів, тому ви можете генерувати достатньо енергії для освітлення, холодильних установок, телевізорів, комп'ютерів і т.д.
Але вони коштують дорожче, ніж інвертор, призначений виключно для заряджання систем зберігання акумуляторів без підключення до інженерних мереж.
Є також ще один тип аварійного резервного генератора, який називається основною потужністю, який використовується для живлення комерційної будівлі.
Як розрахувати, який генератор краще всього підходить для моїх потреб?
Коли справа доходить до того, яка потужність генератора найкраще підходить для мого будинку, ми завжди рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцем. Таким чином, вони можуть правильно оцінити ваші потреби та визначити правильн величину потужності, необхідну для тривалого використання.
Є два фактори, які визначають, який генератора буде найбільш підходящим: потужність (скільки потрібно потужності) і час роботи (потрібно більше потужності, але також потрібно більше годин).
Якщо ви плануєте використовувати лише 100% аварійний режим, ми рекомендуємо купити комерційний резервний генератор потужністю 30 кВт.
Чим більше потужність генератора і більша витрата палива на годину, тим важче стають ці пристрої, тому майте це на увазі, вибираючи, які з них краще для вас.
Типи генераторів за розміром/вагою
- Маленькі Найменші генератори зазвичай використовуються для живлення кількох ключових кіл у будинку середнього розміру. Вони також найкраще підходять для будинків з не більш ніж двома поверхами і часто включають ручні перемикачі, які обмежують області, які вони можуть підключити. Таким чином, він може не охоплювати весь ваш будинок, якщо у вас три чи чотири поверхи.
- Середні Середні генератори в основному використовуються для невеликих будинків або в тих випадках, коли потреба в електроенергії досить стала протягом дня, але не досягає того, що міг би забезпечити генератор великого розміру в будь-який момент. Ці системи також поставляються з автоматичними перемикачами, які унеможливлюють людський фактор і дозволяють відносно легко підключити домашню електричну систему самостійно. Декілька ключових ланцюгів у будинку середнього розміру. Вони також найкраще підходять для будинків з не більш ніж двома поверхами і часто включають ручні перемикачі, які обмежують області, які вони можуть підключити, тому вони можуть не охоплювати весь ваш будинок, якщо ви живете у двоповерховому будинку. Середні генератори працюють на бензині і можуть генерувати від 6000 до 8000 Вт електроенергії в будь-який момент часу.
- Великі Великі генератори можуть живити більше одного ланцюга (це те, що ми говорили з агрегатами середнього розміру). Вони також оснащені як автоматичними, так і ручними перемикачами, які дозволяють підключити весь будинок незалежно від того, скільки в ньому поверхів. Ці системи бувають потужністю від 12 000 до 180 000 Вт, що означає, що вони зможуть живити все, що ви підключаєте до них, якщо тільки на вашій ділянці немає гострої потреби в енергії. У великих будинках зазвичай використовуються ці типи генераторних установок через їх вищу потужність і відсутність обмежень, коли йдеться про те, що вони можуть генерувати.
Часті запитання
Чи працюватиме мій дім від генератора потужністю 7500 Вт? Відповідь – тверда так! Генератор потужністю 5000 Вт може забезпечити роботу всього необхідного у вашому будинку (світло, холодильник та морозильник). Для більших потреб, таких як центральне кондиціювання повітря або система опалення, вам потрібно буде використовувати два невеликі генератори потужністю близько 3000 Вт кожен. Загалом краще мати принаймні вдвічі більше, ніж вам дійсно потрібно для господарювання.
Чи працюватиме будинок від генератора потужністю 9000 Вт? Так, генератор на 9000 Вт працюватиме у будинку. Вам знадобиться принаймні один додатковий накопичувач на 1000 Вт на випадок похмурих днів або коли відключиться електромережа, і ваш будинок втратить джерело енергії. Якщо ви плануєте використовувати всі свої пристрої одночасно в години пік, гарною ідеєю буде додавання додаткових 1000 Вт накопичувача енергії.
Чи буде працювати в моэму домі генератор потужністю 20 КВт? Типовому будинку потрібно від 25 до 40 кіловат, тому генератор на 20 кВт занадто малий. Середньостатистичний український будинок потребує від 30 до 50 кіловат електроенергії для задоволення основних потреб в електриці. Щоб у вашому будинку було достатньо електрики, коли мережа виходить з ладу, вам знадобиться генератор потужністю щонайменше 30 кВт.
Чи може портативний генератор живити або керувати цілим будинком? Портативні генератори призначені для живлення певного обладнання або групи приладів, тому їх не можна використовувати як єдине джерело енергії в будинку. Портативний генератор може включати освітлення та кондиціювання повітря протягом коротких проміжків часу (приблизно до 20 годин при напрузі 120 В).
Чи можу я використовувати великий портативний генератор для живлення чутливої електроніки? Це поширене питання, і відповідь може змінюватись в залежності від того, що ви хочете підключити. Існує два основних типи генераторів: портативні генератори та резервні генератори. У портативних генераторів паливні баки меншого розміру, тому їх потрібно заправляти частіше, а це означає, що вони не рекомендуються для живлення чутливої електроніки, такої як комп'ютери або телевізори, оскільки можуть відчувати коливання напруги. Резервні генератори повинні бути підключені до електромережі та використовувати паливні баки більшого розміру, що означає, що вони більш ефективні для живлення телевізорів або комп'ютерів через стабільний потік електроенергії.
Що таке генератор для всього будинку? Генератор всього будинку є важливим елементом обладнання для будинків, які перебувають у небезпеці у разі стихійного лиха. Будинок без генератора схильний до ризику відключення електроенергії, що може призвести до того, що будинок залишиться без водопостачання та опалення. Генератор всього будинку живитиме основні побутові прилади будинку та забезпечить доступ до чистої води у разі надзвичайної ситуації.
Рекомендовані
Генератор бензиновий 7728GG
Номінальна потужність 2.8 кВт, напруга 220В, ручни..
6900.00 грн. 7500.00 грн.
Генератор бензиновий інверторний SPR 7718GGII
Номінальна потужність 1.8 кВт, напруга 220В Техніч..
13896.00 грн. 14940.00 грн.
Генератор бензиновий інверторний SPR 7725GGII
Номінальна потужність 2.5 кВт, напруга 220В Техніч..
19476.00 грн. 20940.00 грн.
Генератор бензиновий інверторний SPR 7735GGII
Номінальна потужність 3.5 кВт, напруга 220В Техніч..
24408.00 грн. 26244.00 грн.