Режим роботи:
Приймання замовлень - цілодобово;
Обробка замовлень - Пн-Пт з 09:00 до 17:00 (Сб-Нд - вихідний)
Оплата і доставка

Запуск генератора. Основні кроки, поради, застереження

Як запустити генератор: новий, що був у вжитку, з ручним або електричним стартером

Наявність генератора - одне з наймудріших рішень, яке ви можете прийняти, оскільки воно гарантує живлення під час відключень електроенергії. У вас є вибір між автоматичними генераторами, які автоматично включаються при вимкненні електроенергії, та ручними, які ви включаєте самі.

Хоча автоматичні генератори здаються чудовою ідеєю, їхня вартість може відлякати багатьох людей. Навіть при цьому час, необхідний для включення вашого генератора, настільки короткий, що ви не втрачатимете енергію занадто довго. На наш погляд, якщо ви не використовуєте дуже важливе обладнання, як лікарняні респіратори, апарати життєзабезпечення та інші, вам не потрібен автоматичний генератор.

У цій статті ми докладно розповімо вам про те, як запустити генератор вперше, а потім і в інші рази. Ми також приділяємо увагу різним методам запуску різних типів генераторів. На нашу думку, включення генератора це практично однакова процедура для всіх пристроїв.

Запуск генератора вперше (абсолютно новий генератор)

Запуск нового генератора може виявитись складним завданням, але наступні кроки зроблять роботу набагато простіше. Дотримуйтесь кожного з них, як зазначено, щоб уникнути нещасних випадків або пошкодження генератора.

На світлині ви бачите найбільш популярну модель з нашого асортименту генераторів - 7728GG. Цей прилад належить до класу портативних бензинових генераторів. Його популярність зумовлена достатьними параметрами для того, щоб заживити основні побутові прилади під час тимчасових (до 10 годин) відключень електроенергії, ньзькою ціною та простотою в обслуговуванні та використанні. Детальніше про такі пристрої можна почитати в нашій статті "Генератор бензиновый на 3кВт"

1. Ознайомтеся з інструкцією з експлуатації генератора.

Хоча процедура запуску генератора в основному така ж, звернення до посібника зі збирання генератора - якщо він ще не був зібраний - є важливим міркуванням. Керівництво також допоможе вам визначити, які це частини, коли ми згадуємо їх у решті керівництва.

2. Огляньте на наявність витоків та пошкоджень

Потім ви перевіряєте генератор на наявність пошкоджень, завданих деталям під час транспортування чи зберігання. Особливо перевірте рухомі частини, такі як важелі та перемикачі. Крім того, перевірте наявність витоків газу, які можуть виникнути через порвані труби або погано закріплені ущільнення.

Якщо ви виявите проблеми, які можна швидко виправити, виправте їх перед наступним етапом. В іншому випадку, якщо пошкодження генератора серйозне, наприклад зламаний важіль або відсутні деталі, вам необхідно звернутися до продавця або виробника замінити.

3. Винесіть генератор на вулицю.

Як попередження, ніколи не запускайте машини, що працюють на паливі, у приміщенні. Вони виробляють багато чадного газу, який може легко вбити вас за кілька хвилин. Будучи газом без кольору та запаху, краще не включати генератор у будинку, сараї чи навіть гаражі. Насправді рекомендується, щоб генератор знаходився на відстані щонайменше 5 метрів від будинку.

При роботі на відкритому повітрі завжди захищайте генератор від дощу та сонячних променів, оскільки вони становлять небезпеку для деталей та роботи вашого апарату. Вода може спричинити коротке замикання генератора і навіть пошкодити двигун. З цієї причини вам знадобиться намет для генератора, який закриває генератор та прилеглу територію.

З іншого боку, ви, можливо, вже помітили, що резервні генератори зберігаються в сараї тільки з однією стіною та дахом, тоді як решта сараю покрита відкритим матеріалом, таким як дротяна сітка. Такий спосіб безпечний, якщо він отримує достатню циркуляцію повітря.

4. Перевірте рівні масла та газу.

Для нового генератора, швидше за все, не буде олії чи газу, якщо ви не пробували його в магазині. Таким чином, вам потрібно буде заправити його та додати правильний тип олії до рекомендованого рівня. Завжди прагнете використовувати свіжий газ із генератором, оскільки етанол, що входить до складу газу, поглинатиме воду, що може призвести до того, що генератор не запуститься.

5. Від'єднайте шнури від генератора.

Щоб уникнути ризику ураження електричним струмом та інших видів пошкодження будь-якої електроніки, підключеної до генератора, ви повинні від'єднати всі шнури живлення, підключені до генератора, перш ніж намагатися його запустити. Це справедливо навіть для подальших пусків генератора.

6. Увімкніть паливний кран.

Увімкніть паливний клапан, повернувши маленький важіль. Коли ви це зробите, паливо надходитиме в карбюратор, де воно допоможе запустити генератор.

7. Увімкніть дросель

Якщо ви стоїте обличчям до дроселя, поверніть важіль з права наліво. Швидше за все, він буде позначений знаками ON та OFF, і ви повинні переконатися, що важіль знаходиться у положенні ON.

8. Увімкніть вимикач двигуна (запалювання)

Вимикач двигуна, також який називається головним вимикачем або замком запалювання, дозволяє увімкнути двигун. Перед запуском двигуна необхідно ввімкнути його або за допомогою шнура ручного стартера, або за допомогою кнопки запуску.

9. Запустіть генератор з/без витяжного шнура (ручного стартера).

Ви можете використовувати пусковий вимикач двигуна або ручний стартер для запуску генератора. Якщо двигун не запускається, це може бути пов'язане з розрядженою батареєю, яку необхідно зарядити, перш ніж повторити процес. Кроки для кожної процедури такі:

З витяжним шнуром (ручний стартер)

Шнур має Т-подібну пластикову ручку. Щоб запустити генератор з його допомогою, ви повинні витягнути шнур, доки відчуєте деякий опір, а потім відпустіть його. Спробуйте ще раз, якщо двигун не запускається з першого разу.

Якщо після приблизно 3 спроб двигун не запускається, поверніть повітряну заслінку в положення HALF RUN і повторіть спробу. Переконайтеся, що шнур тягнеться майже ривками, а не повільно.

Без шнура (з вимикачем)

Включити генератор за допомогою вимикача досить просто, оскільки для цього достатньо повернути вимикач на півоберта за годинниковою стрілкою.

10. Перемістіть дросель у режим RUN.

Після того, як генератор запуститься, поверніть дросель у положення RUN, щоб забезпечити його безперебійну роботу. Звідси він працюватиме без проблем, доки ви його не відключите.

Завжди виконуйте ці кроки, навіть якщо ви запускаєте генератор не вперше. Після цих кроків ви можете підключити генератор як джерео живлення у вашому будинку.

Що можна і чого не можна робити при першому запуску генератора

Новий (або старий) генератор вимагає особливого догляду щоразу, коли ви його використовуєте. Так ви уникнете нещасних випадків, і він прослужить вам довгий час. Практики, які завжди потрібно мати, включають:

Що потрібно робити

  • Заздалегідь плануйте потужність, яка знадобиться для генератора, щоб не перевантажувати його. Найбезпечніша стратегія – мати генератор, здатний виробляти більше енергії, ніж вам потрібно. Приблизно в 1,5 рази більше потужності, ніж потрібно, це найкращий вибір. Це тому, що кожного разу, коли ви додаєте до нього нове навантаження, ви будете напружувати його, щоб він відповідав новій потужності, що використовується.
  • Завжди майте запас палива у разі непередбачених обставин. Ніколи не знаєш, як довго може тривати відключення електрики під час грози.
  • Завжди будьте обережні під час використання генератора. Це включає заправку тільки після того, як генератор був вимкнений і охолонув, і заправку паливом, коли навколо немає вогню.
  • Тримайте шнури живлення в хорошому стані. Перевірте їх фактичну номінальну потужність, а потім завжди тримайте їх належним чином ізольованими та заземленими, щоб знизити ризик ураження електричним струмом. Захищайте їх від сонця та інших суворих умов, оскільки вони скорочують термін їхньої служби. Щоразу, коли вам потрібно запустити генератор, завжди заздалегідь перевіряйте цілісність кабелів.
  • Завжди тримайте "Інструкцію з експлуатації" поряд на випадок, якщо ви не знатимете як вирішити проблему, про яку не знаєте. Це заощадить вам багато часу та втрат.

Що не можна робити

  • Ніколи не використовуйте генератор у приміщенні. Найкраще триматися на відстані не менше 15 футів від будь-якого будинку, щоб уникнути ядухи від чадного газу, що виділяється генератором. Крім того, будь-яке покриття, яке ви використовуєте на генераторі, повинно знаходитись на відстані не менше 4 футів від генератора.
  • Ніколи не використовуйте генератор у вологому середовищі. Це тільки збільшує ймовірність ураження електричним струмом та пошкодження генератора. Таким чином завжди тримайте його закритим і над землею.
  • Не запускайте генератор із підключеним до будинку шнуром живлення. Це, ймовірно, зашкодить вашу електроніку через стрибок напруги. Перед підключенням шнура живлення краще зачекати, доки звук двигуна не стабілізується.

Запуск дизельного генератора

Запуск та зупинка дизельного генератора трохи відрізняється від бензинового. Хоча деякі кроки аналогічні бензиновим, наступні кроки вказують на те, що вам знадобиться ще кілька спеціальних кроків, щоб запустити його.

Кроки наступні:

  1. Почніть із перевірки, чи заповнений резервуар для води водою. Якщо ні, заповніть чистою водою. Якщо це зима, перевірте, чи заповнений антифриз.
  2. Потім перевірте рівень олії, палива та води в радіаторі. Якщо будь-який з них нижче необхідного рівня, долийте відповідну рідину.
  3. Як і в попередніх кроках, перевірте всі перемикачі та поверніть їх у потрібному напрямку. До них відносяться дросель та інші.
  4. Потім ви повинні перевірити, чи знаходиться дизель-генераторна установка аварійного зупинки у правильному положенні. Він розташований на панелі приладів генератора.
  5. Перевірте попереднє нагрівання генераторної установки, щоб переконатися, що він правильний. Якщо температура навколишнього середовища становить 20°C або нижче, слід увімкнути електронагрівач, щоб нагріти весь генератор до температури вище цієї.
  6. Перевірте наявність витоків та сміття навколо генератора, щоб уникнути ризику ураження електричним струмом, займання та загальної відмови. Області, які необхідно перевірити на наявність сміття, включають випускний отвір та генераторну установку.
  7. Перевірте акумулятор і напругу та переконайтеся, що вони перебувають у потрібному стані для запуску генератора. Крім того, перевірте генератор та ланцюг дизельного двигуна, щоб переконатися, що вони в нормі та надійно закріплені.
  8. Перевірте світловий індикатор контролера генераторної установки, щоб переконатися, що він нормальний.
  9. Випустіть повітря із паливної системи генератора.
  10. Також стравіть повітря з олійного фільтра.
  11. Відпустіть кнопку аварійної зупинки, а потім поверніть її за годинниковою стрілкою. Переведіть перемикач керування рукою в положення STOP.
  12. Запустіть генератор.

Це прості кроки, які можна виконати, якщо у вас є посібник для вашого генератора і генератор знаходиться в хорошому стані.

З цієї статті стає ясно, що для запуску будь-якого генератора вам потрібен лише один тип процедури. Насправді згадані вузли генератора зазвичай маркуються на корпусі для простоти доступу та використання.

Рекомендовані

Генератор бензиновий 7728GG

Генератор бензиновий 7728GG

Номінальна потужність 2.8 кВт, напруга 220В, ручни..

6900.00 грн. 7500.00 грн.

Генератор бензиновий інверторний SPR 7718GGII

Генератор бензиновий інверторний SPR 7718GGII

Номінальна потужність 1.8 кВт, напруга 220В Техніч..

13896.00 грн. 14940.00 грн.

Генератор бензиновий інверторний SPR 7725GGII

Генератор бензиновий інверторний SPR 7725GGII

Номінальна потужність 2.5 кВт, напруга 220В Техніч..

19476.00 грн. 20940.00 грн.

Генератор бензиновий інверторний SPR 7735GGII

Генератор бензиновий інверторний SPR 7735GGII

Номінальна потужність 3.5 кВт, напруга 220В Техніч..

24408.00 грн. 26244.00 грн.

Вас може зацікавити

Модули для Opencart 2, Опенкарт 3